2017-05-10

VERİMLİLİK PANELİ 

Verimlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı  Tekirdağ İl Müdürlüğü ve Avrupa Serbest Bölgesi Kurucu İşletmecisi A.Ş. birlikteliği ve işbirliği ile 10/05/2017 günü saat 14:00'da Avrupa Serbest Bölgesi Konferans Salonunda Verimlilik Paneli düzenlenmiştir.

Avrupa Serbest Bölgesi Konferans Salonunda Namık Kemal Üniversitesi Teknopark Müdürü Prof. Dr. Bülent EKER yöneticiliğinde gerçekleşen panelde; Namık Kemal Üniversitesi Verimlilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (NAVERGEM) Müdürümüz Prof. Dr. Aysun SAĞBAŞ ilimizde yürütülen verimlilik çalışmaları konusunda bir sunum yapmıştır. Prof. Dr. Aysun SAĞBAŞ sunumunda; bölgemizde Üniversitemiz işbirliğinde yürütülen verimlilik projelerinin sonuçları ve NAVERGEM in kuruluşu, amaçları ve hedefleri konusunda detaylı bilgiler vermiştir.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı  Tekirdağ İl Müdürü Fahrettin AKÇAL İlimizde Enerji Verimliliği, KOSGEB Tekirdağ İl Müdürü Tolga ERKAN Enerji Verimliliğinde KOSGEB Destekleri, Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mahmut N. ÖZDEMİR Verimlilik ve İnovasyon, Arçelik A.Ş'den Çağlar ACAR da Elektrik Motorlarında Verimlilik konularında sunumlar gerçekleştirmişlerdir.

Yaklaşık 3 saat süren verimlilik paneline;  Ergene Kaymakamı Sayın Fatih KIZILTOPRAK, ASB Genel Müdürü Zafer ATBAKAN Serbest Bölge firmaları ve Tekirdağ bölgesinden gelen firmaların temsilcileri ve akademisyenler katılmıştır. Panelin sonunda firmaların teşvik ve desteklerden daha çok yararlanabilmesi için bu gibi bilgilendirme toplantılarının daha fazla düzenlenmesi gereğinin önemi vurgulanmıştır. Panel sonunda NAVERGEM ile işbirlikleri konusunda bölge sanayicilerinden gelen talepler alınmış ve yeni işbirliklerinin ivedilikle başlatılması konusunda kurumlar arasında ön mutabakata varılmıştır.